Reprezentacja przed urzędem

Postępowania prowadzone przez organy podatkowe, podobnie jak cały obszar prawa podatkowego, bywają bardzo złożone. Księgowość i rozliczenia podatkowe są narażone na błędy, które mogą kosztować podatnika bardzo wiele. Biuro rachunkowe, posiadając wszechstronną wiedzę i doświadczenie w obsłudze administracji finansowej, zapewnia doradztwo i działania zmierzające do minimalizacji niepotrzebnych obciążeń. W ramach świadczonych usług oferujemy Państwu:

– przygotowywanie odwołań od decyzji urzędów skarbowych i urzędów kontroli skarbowej (nie sporządzamy odwołań do ZUS!)

– zastępstwo w Państwa imieniu przed organami podatkowymi we wszystkich sprawach urzędowych, w tym w sprawie zwrotu VAT dla firm zagranicznych.

W zależności od Państwa wyboru możemy przygotować tylko odwołanie od wydanej decyzji albo też całościowo zająć się prowadzonym postępowaniem podatkowym, bez względu na miejsce jego prowadzenia – na terenie całego kraju. Oferujemy doradztwo podatkowe i finansowe na każdym etapie postępowania.

Polski system prawa podatkowego jest wyjątkowo zawiły, trudny, często anachroniczny i nielogiczny. Stąd w prowadzonych postępowaniach niezbędna jest fachowa wiedza i doświadczenie. Takie wsparcie merytoryczne i przedstawicielstwo finansowe oferuje moje biuro rachunkowe. Obsługując księgowość i

roczne rozliczenia podatkowe bez odpowiedniego przygotowania i doświadczenia często można narazić się na nieobliczalne konsekwencje podatkowe i karno-skarbowe. Nierzadko podatnicy tracą dorobek całego życia, czego przyczyną była niewiedza, popełniane błędy oraz nieodpowiednie dobieranie osób odpowiedzialnych za księgową obsługę firmy.

Gdy decyzja organu podatkowego uprawomocni się, z reguły rzadko można ją podważyć, a tym samym i zmienić. Lecz to dopiero początek problemów, bowiem urzędy po uprawomocnieniu się decyzji – wszczynają często wobec podatników postępowania karno-skarbowe. Zdarza się często, że osoby ukarane trafiają potem do Krajowego Rejestru Karnego zarówno z pospolitymi przestępcami podatkowymi. Konsekwencje takiej sytuacji nie tylko dla firmy, ale częstokroć także innych aspektów życia są często poważniejsze od samej zapłaty podatku. Stąd już w chwili wszczęcia postępowania skarbowego, należy szukać profesjonalnego wsparcia, najlepiej u doświadczonego w księgowości i rozliczeniach rocznych doradcy podatkowego, który specjalizuje się przede wszystkim w prawie podatkowym. Takie usługi oferuje nasze biuro rachunkowe, posiadające wszelkie uprawnienia i obszerną wiedzę na obszarze prawa.

Z naszego doświadczenia wynika, że urzędy skarbowe nie są nieomylne w wydawanych decyzjach. Często też prowadzą postępowania opieszale. Stąd tak ważne jest, by sprawę oceniła osoba doświadczona i kompetentna, by klient nie rezygnował przedwcześnie z dochodzenia swoich praw. W razie potrzeby reprezentując Klienta, jesteśmy w stanie zdyscyplinować urzędników, by sprawy naszych Klientów były załatwiane nie tylko zgodnie z prawem, ale też szybko i sprawnie. Nasze doświadczenie w sprawach podatkowych, księgowości i rachunkowości, zwłaszcza działalność biura rachunkowego prowadzonego od 1992 roku gwarantuje, że każdą sprawą zajmiemy się profesjonalnie i z troską o interes naszych Klientów.

W celu uzyskania informacji o cenie usługi prosimy złożyć zapytanie za pomocą formularza w lub telefonicznie.